Rodičia deťom

IMG_20190612_122415.jpgJe streda 12.6.2019, pol deviatej. Pred budovou ZŠ s MŠ sa deje čosi nevídané. Rodičia a deti s ruksakmi. Cieľ cesty - Bachledová dolina - Chodník korunami stromov. Slniečko nám pripeká, výhľad je prekrásny. Smiech, spev a dobrá nálada nás sprevádzajú po celý deň.
   Večer unavení, s prázdnymi ruksakmi sa vraciame domov, no ostáva v nás plno dojmov a zaujímavých zážitkov z prekrásnych Tatier.

Deň matiek v MŠ

Bajerov 1.jpgDruhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Práve v tento deň, viac ako inokedy, myslíme na svoju mamu či starú mamu.

Deti a žiaci našej školy pod vedením učiteľov si pre svoje mamičky pripravili krásny a zábavný program. V Bajerove sa v programe predstavili aj naši najmladší – škôlkari, a taktiež žiaci navštevujúci Základnú umeleckú školu M. Kobeláka.

V závere programu sa pán starosta Vladimír Mruz poďakoval za nádherné vystúpenie a vyslovil slová uznania a vďaky naším drahým mamám a starým mamám.

Naše vystúpenie vyčarilo mamičkám aj babkám úsmev na tvári a niektoré dojalo až k slzám. Ale boli to slzy šťastia!

Predplavecký výcvik škôlkarov

Aj keď sme len deti malé,SAM_2981.JPG

predplavecký výcvik sme zvládli hrave.

Už sa vody nebojíme,

Hlavu smelo ponoríme.

Plávať sme sa naučili,

diplom sme si zaslúžili.

Čítanie "na dobrú noc"

IMG_20190325_122448.jpgPozitívny vzťah ku knihám a čítaniu je potrebné pestovať už odmalička. Práve preto deviataci v rámci aktivity Starší čítajú mladším navštívili v pondelok 25. marca 2019 škôlkarov, aby im ešte pred odpočinkom prečítali bájky.

Cieľom nebolo len samotné čítanie, ale aj podpora a rozvoj čítania s porozumením. Preto si deviataci k čítaným textom pripravili zopár zvedavých otázok, aby zistili, či deti porozumeli textu.

Keďže bájka je príbeh, z ktorého pre nás vyplýva ponaučenie, čítanie prinieslo deťom nielen radosť a nové zážitky, ale aj vedomosti.