Športový deň

IMG_20220629_095811.jpgDňa 29. 6. 2022 sa aj naša materská škola zapojila do veľkého športového dňa. Od rána sme súťažili v rôznych športoch. Skákali sme vo vreci, pretekali v behu, zdolávali sme prekážkovú dráhu, ale najväčším zážitkom bolo preťahovanie sa lanom. Po úspešne zdolaných disciplínach čakala každého medaila a malé prekvapenie. A ako správny športovci, aj my sme sa museli niečím posilniť. Nebolo to hocičo, bola to naozajstná, chutná pizza a mnoho ovocia-melóny, hrozno, jablká, hrušky, aby sme mali dostatok energie pri vyhlasovaní celkových výsledkov. Športu zdar!

...a ide sa na výlet

IMG_20220617_101105.jpgJún je čas školských výletov. A naši rodičia predškolákov nám jeden taký zorganizovali. Nebol to ale klasický výlet, na aký sme boli pred pandémiou zvyknutí. Takže v piatok 17. 6 . 2022 nás rodičia pozvali do ,,Fundilandu“. Autobusom sme sa odviezli až pred vchod a po otvorení dverí nás čakalo prekvapenie. Na stoloch mafiny, koláče, džbány s vodou a ovocím. Riadna hostina. Deti vytešené, rodičia prekvapení. Ale stálo to zato.  Deti sa vyšantili, niektorí rodičia tiež. Ani sa nám odtiaľ nechcelo odísť.

Stavanie ,,MÁJA“

IMG_20220606_105426.jpgUrčite sa mnohí čudujete, prečo v júni staviame ,,mája.“ Lebo tradície nepustia. Tzv. ,,rusadľe“ tohto roku vyšli na 4. júna. Tak aj my malkáči sme zobrali pílku a išli zrezať briezku pre naše slečny. A veru nás aj čakali so stužkami . Krásne si ,,mája“ vyzdobili. A ten nám teraz skrášľuje chodník do škôlky.

1. jún MDD

IMG_20220601_104103.jpgČo sa to tu zrazu deje? Všetko sa odrazu mení na indiánsku osadu. Čelenky, terče, oheň, kone, pokrik a prekážková dráha. Čosi nevídané sa stalo. Súťaže, sladkosti a zmrzlina v škôlke? Toto všetko je povolené len jeden deň v roku. A týmto dňom je 1. jún – MDD.

Akcia ,,POTOK“

1653022973059.jpgV pondelok to v Bajerovskom potoku naozaj žilo. Nie, neboli to žiadne vodné živočíchy, ktoré oživili potok. Boli to deti, ktoré už v piatok mali v škôlke gumáky, ale počasie sa trošku s nami pohralo a akcia ,, POTOK“ sa preto presunula na pondelok. A vyšlo to. Slniečko ako z obrázku, deti v gumákoch, nadšenie velikánske, zážitkov kopa. A najkrajší zážitok pre mňa? Ten krásne ozdobený plot.