Predplavecký výcvik škôlkarov

Aj keď sme len deti malé,SAM_2981.JPG

predplavecký výcvik sme zvládli hrave.

Už sa vody nebojíme,

Hlavu smelo ponoríme.

Plávať sme sa naučili,

diplom sme si zaslúžili.

Čítanie "na dobrú noc"

IMG_20190325_122448.jpgPozitívny vzťah ku knihám a čítaniu je potrebné pestovať už odmalička. Práve preto deviataci v rámci aktivity Starší čítajú mladším navštívili v pondelok 25. marca 2019 škôlkarov, aby im ešte pred odpočinkom prečítali bájky.

Cieľom nebolo len samotné čítanie, ale aj podpora a rozvoj čítania s porozumením. Preto si deviataci k čítaným textom pripravili zopár zvedavých otázok, aby zistili, či deti porozumeli textu.

Keďže bájka je príbeh, z ktorého pre nás vyplýva ponaučenie, čítanie prinieslo deťom nielen radosť a nové zážitky, ale aj vedomosti.

Už poznáte Palculienku

IMG_20190227_101257.jpgMy veru áno! Prežila mnoho útrap v močiari, pod zemou v myšacej diere, núkali jej za ženícha krta. Nakoniec ju zachránila malá lastovička, ktorá s ňou zaletela do krajiny kvetov. A verte, či neverte, tam si našla aj ženícha – krásneho motýľa.

Tradičné sánkovanie v materskej škole

1.jpgDeti našej materskej školy využívajú snehovú nádielku pohybom na čerstvom vzduchu. Pohybovým aktivitám sa deti veľmi tešia a nenásilnou formou si zvyšujú svoju pohybovú kondíciu.