Už sme školáci

12.jpg   ,,Hurá prázdniny sú tu.“ Tešia sa na nich všetky školopovinné deti.        Aj v našej škôlke sme ,,pasovali“ štyroch predškolákov na žiakov ZŠ. Pomáhal nám s tým p. riaditeľ. Slávnosť sa konala v kruhu detí, zamestnancov školy a učiteliek MŠ. No každé z detí sa tešilo hlavne na ,,hostinu“, ktorú sme usporiadali za pomoci mamičiek. Tie sa postarali o občerstvenie aj pohostenie. Chutilo všetko, lebo na stoloch neostala ani omrvinka.

Ďakujeme vám a školákom prajeme len samé dobré známky.

Karneval 2020

skolka 006.jpgNaša zem je guľatá,

daj si masku piráta.

Ukáž že si chlap,

ťapi, ťapi, ťap.

Brmbolce a čapice,

už sa blížia opice.

Je tu, je tu karneval,

detský karneval.

Hádaj kto je kráľovná

a kto kráľ?

Aj deti z materskej školy športujú

1 173.jpgMrzne, sneží, fúka studený vietor. Takto si pamätáme zimu my starší. Naše deti sú vďačné aj za zopár dní, keď trochu nasneží a primrzne. A škôlkari tie dni hneď aj využili. Zobrali sme klzáky a vyšantili sa dosýtosti na brehu v areáli školy. A zahrať hokej? To je maličkosť. Ihrisko pri ZŠ a MŠ sa v mrazoch mení na klzisko. Tak hokejky do rúk a zápas sa môže začať. A kto zvíťazil? Všetci, ktorí milujú zimné športy.

Pečenie medovníkov

SAM_3137.JPGNastal vianočný čas a zo všetkých kútov cítiť vôňu škorice a vanilky. Je čas pečenia medovníkov. Ani my sme nezaháľali a pustili sme sa do práce. Vymiesili, rozvaľkali, povykrájali. Celou škôlkou sa niesla vôňa medovníkov. Vianoce môžu prísť – my sme pripravení.

Predplavecká príprava detí z MŠ

SAM_3122.JPGVonku sneh a mráz a my si napriek tomu balíme do ruksaka plavky a osušky. Dva týždne sme navštevovali plavecký bazén pre deti v MŠ Bajkalskej. Naučili sme sa tam ponárať, skákať, plávať s loptou a doskou a na koniec samostatne splývať. Za našu usilovnosť sme boli odmenení krásnym, mokrým vysvedčením.