Týždeň farieb

Milí žiaci,

naša škola pre vás pripravila zaujímavú aktivitu

Bez názvu.jpg

Oživíme spoločne všednosť dní budúceho týždňa a budeme sa obliekať pestro.

Kedy: od 11.02.2019 - 14.02.2019

V pondelok budú prevládať prúžky, bodky alebo iné geometrické tvaryBez názvu3.jpgBez názvu2.jpg

V utorok sa odejeme do modrej alebo zelenej farby

V stredu bude kraľovať ružová

Vo štvrtok budeme v bielom

V piatok 15.02.2019 sa všetky farby spoja v pestrofarebný

KARNEVAL

Tešíme sa na vaše kreatívne nápady.

Športový deň na ľade

ľad_48.JPGTo, že pani Zima nám praje, sme naplno využili aj v piatok 25. januára 2019. Konal sa totiž športový deň na ľade. Stačilo mať dobre nabrúsené korčule a chuť súťažiť.

Podujatie na obecnom klzisku otvoril riaditeľ školy. Všetkých privítal, žiakom zaželal veľa úspechov a pripomenul, aby súťažili v rámci fair play. Pre súťažiacich boli pripravené tieto disciplíny: o najrýchlejšieho korčuliara, slalom, súťaž v presnosti streľby s pukom do vymedzeného otvoru v bránke a hokejový zápas. Súťažili chlapci i dievčatá v troch kategóriách. Všetci s veľkým nasadením a odhodlaním zvíťaziť. Takto vyzerajú celkové výsledky.

I. kategória (žiaci 1 – 4. ročníka)

1. Timea Mruzová (IV. A)
  2. Tamarka Magáčová (IV. A)
  3. Zuzana Rusinková (IV. A)

1. Jakub Ginter (III. A)
  2. Samuel Harčár (III. A)
  3. Tomáš Kovaľ (III. A)

II. kategória (žiaci 5. a 6. ročníka)

dievčatá

1. Viktória Váhovská (V. A)
  2. Nela Zuzana Murinová (V. A)
  3. Dominika Tarjanová (V. A)

chlapci

1. Viliam Konečný (VI. A)
  2. Tomáš Deržák (V. A)
  3. Marko Mruz (V. A)

III. kategória (žiaci 7. - 9. ročníka)

bez umiestnenia

chlapci

1. Roderik Magáč (VIII. A)
  2. Patrik Vaško (VIII. A)
  3. Adam Deržák (VIII. A)

Dievčatá z III. kategórie – Adela Vašková (VII. A), Sofia Andreánska a Zuzana Mruzová (VIII. A) – síce nesúťažili, ale pomáhali pri príprave a dozerali na zdarný priebeh jednotlivých disciplín, za čo im patrí poďakovanie a sladká odmena. K úspešnému priebehu športového dňa a príjemnej atmosfére prispeli nielen výborné výkony súťažiacich, ale aj počasie a skvelé publikum, ktoré neúnavne povzbudzovalo. Po vyhlásení výsledkov a odovzdaní cien riaditeľ školy vyjadril prianie, aby sa toto vydarené podujatie stalo na našej škole tradíciou.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a realizácii tejto akcie a víťazom ešte raz srdečne blahoželáme.

Slovina je hra

IMG_1661.jpgV tomto školskom roku sa naša škola prvýkrát zapojila do celoslovenskej súťaže YPSILON – slovina je hra. Jej zmyslom je propagovať predmet slovenský jazyk, priniesť žiakom zábavu so slovenčinou a podporiť ich, aby testy a slovenčina pre nich prestali byť strašiakom, vďaka čomu môžu vyrásť v zrelé osobnosti.

Súťaž prebiehala 12. decembra 2018. Do súťaže sa na našej škole zapojilo 10 žiakov 1. – 9. ročníka. Boli rozdelení do kategórií podľa ročníkov. Tomu zodpovedala úroveň náročnosti písomného testu. Časový limit bol 45 minút.

Na vyhodnotenie sme síce museli čakať viac ako mesiac, ale vyplatilo sa! Po zverejnení výsledkov sme boli veľmi milo prekvapení. Žiakom sa darilo výborne. Všetci dosiahli nadpriemerné výsledky a jasne ukázali, že slovina je hra.

Asi najväčším prekvapením je pre nás vynikajúci úspech prváčika Jozefa Trišča, ktorý zvládol test na neuveriteľných 100%. 2. miesto obsadila Timea Mruzová (IV. A) – 93% a tretie Michaela Konečná (II. A) – 86%. Súťažiaci boli odmenení diplomom a sladkosťou. Traja najúspešnejší aj užitočnými školskými pomôckami.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy, odvahu a chuť súťažiť. Víťazom ešte raz srdečne blahoželáme.

Matematická olympiáda

Š20181213_074956.jpgkolského kola kategórie Z5 / piataci sa zúčastnilo 6 šikovných súťažiacich.

Riešili 6 úloh.

Úspešným riešiteľom sa stal Adam Guman - 5.A.