Návšteva pani ministerky

IMG_1373.JPG23. januára 2020 nás svojou prítomnosťou na pôde školy poctila JUDr. Mgr. Martina Lubyová, PhD., ministerka školstva vedy, výskumu a športu SR. Na pôde našej obce ju pred školou privítal s kyticou kvetov pán starosta Vladimír Mruz.

Vo vestibule školy pani ministerku privítal pán riaditeľ spolu so žiakmi chlebom, soľou a tradičnými zvykmi. Vo foajé školy - v "šarišskej chyži" pripravenej učiteľmi a žiakmi vystúpili s kultúrnym programom naši žiaci. Po ukončení programu nasledovala beseda žiakov s pani ministerkou.

Pani ministerka úprimne poďakovala za príjemnú atmosféru, krásny program a výbornú debatu so žiakmi.

Pinocchio

p5.jpg23.1.2020 sa žiaci I.stupňa a MŠ zúčastnili v priestoroch školy divadelného predstavenia Pinocchio. Predstavenie 2 hercov nás uviedlo do deja drevenného panáčika, ktorého vystrúhal starý rezbár Geppeto. Postavy hercov sa striedali s vystúpením bábok.Rozprávočka mala aj náučný charakter. Poučila deti, že klamstvo nie je dobrá vlastnosť. Predstavenie sa žiakom I.stupňa a deťom z MŠ páčilo.

Hokejový zápas hviezd

oi.jpgHviezdy zo ŠKD nastúpili v piatok 17.1.2020 na ľad s najstaršími a najskúsenejšími žiakmi školy a zmerali si sily v hokeji. Dlho očakávaný zápas začal v popoludňajších hodinách za podpory obecenstva. Diváci a hráči po skončení odchádzali plní zážitkov a nadšenia.

Planetárium v škole

IMG_20200108_091147.jpgHviezdy, Mesiac, Slnko, planéty, galaxie, vesmír... nekonečno, to tajomné nekonečno sme my, žiaci našej školy, objavovali v stredu 8. januára 2020 po návrate z vianočných prázdnin. Pri obrovskom nafukovacom stane nás vítala „vyslankyňa“ planetária, ktorá nám pomocou modernej techniky vysvetlila a ukázala nekonečný vesmír, slnečnú sústavu, planéty.

Do stanu mohlo vojsť naraz maximálne 30 žiakov, vchádzalo a vychádzalo sa cez malý, úzky otvor. V stane boli poukladané žinenky, na ktoré sme si mali ľahnúť, aby sme sa pozerali na „strop“, kde sa všetko odohrávalo.

IMG_20200108_091212.jpgPredstavila sa nám naša najjasnejšia hviezda – Slnko. Následne sme pozorovali Merkúr, Venušu, Zem, Mars, Jupiter, Saturn, Urán a na záver Neptún. Nesmela chýbať ani Galaxy šou, v ktorej sa premietli obrazce vesmíru.

Efekty boli perfektné ako v 3D kine. Bolo to pútavé, poučné a zároveň prispelo k spestreniu našich vedomostí.