Základná škola s materskou školou Bajerov

Planetárium v škole

IMG_20200108_091147.jpgHviezdy, Mesiac, Slnko, planéty, galaxie, vesmír... nekonečno, to tajomné nekonečno sme my, žiaci našej školy, objavovali v stredu 8. januára 2020 po návrate z vianočných prázdnin. Pri obrovskom nafukovacom stane nás vítala „vyslankyňa“ planetária, ktorá nám pomocou modernej techniky vysvetlila a ukázala nekonečný vesmír, slnečnú sústavu, planéty.

Do stanu mohlo vojsť naraz maximálne 30 žiakov, vchádzalo a vychádzalo sa cez malý, úzky otvor. V stane boli poukladané žinenky, na ktoré sme si mali ľahnúť, aby sme sa pozerali na „strop“, kde sa všetko odohrávalo.

IMG_20200108_091212.jpgPredstavila sa nám naša najjasnejšia hviezda – Slnko. Následne sme pozorovali Merkúr, Venušu, Zem, Mars, Jupiter, Saturn, Urán a na záver Neptún. Nesmela chýbať ani Galaxy šou, v ktorej sa premietli obrazce vesmíru.

Efekty boli perfektné ako v 3D kine. Bolo to pútavé, poučné a zároveň prispelo k spestreniu našich vedomostí.