Základná škola s materskou školou Bajerov

Týždeň ochrany prírody v ŠKD

IMG_20210329_105521.jpgV týždni od 22.3.2021 do 26.3.2021 sme mali farebný týždeň ochrany prírody v ŠKD. V pondelok sme sa obliekli do modrej farby, keďže bol významný deň - Svetový deň vody. V utorok sme pokračovali farbou červenou, ktorá nám symbolizovala farbu kvetov. Streda, štvrtok a piatok sa niesli v duchu ochrany pôdy, lesov a v neposlednom rade zvierat. V tieto dni sme pozerali náučne videá o ochrane prírody, o recyklovaní odpadu, tvorili sme z rôznych materiálov. 

Marec - mesiac knihy v ŠKD

IMG_20210329_105504.jpg

Počas celého mesiaca sme prečítali veľa rozprávkových kníh. Vyrábali sme pierka, záložky do kníh. Deti boli tvorivé, nadšené a aktivity sa im veľmi páčili.

IMG_20210310_133230.jpg

Deň vody

IMG-4111.jpg22. marca si každoročne pripomíname deň tej najvzácnejšej tekutiny- vody. 

V ŠKD sme sa v tento deň porozprávali, prečo je taká dôležitá, že je nevyhnutným predpokladom života nielen ľudí, ale aj živočíchov a rastlín. No a nakoniec sme si urobili zopár pokusov a zistili, že sa s ňou dá aj tak trosku “čarovať.” 

Marec - mesiac knihy

unnamed.jpgMesiac marec sa nám už mnohé roky spája s knihou. Preto sme sa v tomto mesiaci rozhodli urobiť deťom vo vestibule školy miesto s knihami. Deti si ich mohli požičať v rámci svojho voľného času v škole a prečítať si tú knihu, ktorá ich zaujíma. 

Touto témou-teda knihou,  sme sa zaoberali aj v  ŠKD a žiaci nám predstavili svoje obľúbené knihy, ktoré radi čítajú. Prezradili si medzi sebou rôzne zaujímavosti a aj vďaka nim si žiaci rozšírili svoje obzory.