Šarkaniáda v ŠKD 2021

processed-1cb3580f-a845-45d2-ac60-eef28c35e936_CBFAH3lV.jpegŠarkaniáda už neodmysliteľne patrí k jeseni. Nechýbala ani v našom ŠKD a slnečné dni tohtoročného babieho leta sme si ešte spríjemnili touto zábavnou aktivitou. Deti mali veľkú radosť a na školskom dvore poletovali šarkany rôznych farieb a tvarov. Šarkany, ktoré vyrobili deti zdobia aj chodbu našej školy. Všetky deti boli odmenené sladkou odmenou.

Papierový šarkan

processed-1ca7e2e1-6a4e-42d5-a4b6-c8c2f323dfb4_SeuZPUjW.jpegA tuná šarkan letí!

Kam letí? Nepovie ti.

Kto bude najviac zvedavý,

Dostane pohľad meravý.

Obzerá sa, vyškiera,

Hoci iba z papiera.

Len ten mu je po vôli,

Kto mu motúz povolí.

Deň slovenskej pošty 9.10.2021

processed-e8997edf-ec5e-4859-9f1b-4695e9a9df7b_1DGMzpxp.jpegDeň slovenskej pošty sme oslávili výrobou našej jedinečnej slovenskej známky. Naučili sme sa aj takúto básničku.

Išiel poštár cez ulice

V taške niesol pohľadnice.

Všade kde ho čakali

Klobúk pred ním snímali.

Tomu niesol veľký list.

Tomu pozdrav od babky.

Tomu balík z cudziny.

Tomu z mesta noviny.

A malíček – Nemám nič!

Chcel by som 5 pohľadníc!

Netradičné techniky v ŠKD

1.jpeg2.jpegPopoludní sme tvorili za pomoci klovatiny a vodových farieb. Deti táto technika veľmi zaujala. Pretože vodová farba zapustená v klovatine, sa po vysušení prekrásne leskne.

Vznikli nám prekrásne obrázky.