Základná škola s materskou školou Bajerov

Kloktacie PCR testy a antigénové samotesty

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na začiatku septembra umožnilo aj našim žiakom jednorazové testovanie kloktacími PCR testami, ktorých rodičia prejavili  záujem o toto testovanie, za účelom udržania bezpečného prostredia v školách. Testovanie kloktacími PCR testami bolo dobrovoľné. 

Ministerstvo školstva  umožnilo  aj antigénové samotestovanie žiakov  v domácom prostredí dvakrát týždenne.    

Na základe výsledkov prieskumu sme zistili, že zákonní zástupcovia našich žiakov prejavili záujem o kloktacie PCR testy a antigénové samotesty pre  53% žiakov školy.  Vedeniu školy sa podarilo zabezpečiť testy pre všetkých žiakov. 

Ešte väčšiu radosť máme z toho, že všetky kloktacie PCR testy žiakov boli negatívne a aj antigénové samotesty našich žiakov, ktorých rodičia nám výsledky dobrovoľne nahlásili sú doposiaľ negatívne.